Jak si užít těhotenství

Všímáte si, jak se na nás ze všech stran valí výzvy, abychom si užívali? Všechno, nač si vzpomenete, si dnes máme užít. A někdy jde opravdu o nebetyčné hlouposti. Jsou ale v životě i takové radosti, k nimž se výzva „užijte si“ opravdu hodí. Jednou z nich je určitě těhotenství. I když máte/plánujete, více dětí, je těhotenství z těch radostí, které se v životě opakují vzácněji, než jiné. Čas očekávání dítěte stojí za to si užít. Jak?

Relaxace v těhotenství | Foto: Shutterstock
Relaxace v těhotenství | Foto: Shutterstock

Zázrak jménem těhotenství!

Denně potká každý z nás mnoho těhotných žen. A přesto nejde o žádnou samozřejmost. O tom by mohlo vyprávět stále více párů, které se léta bezúspěšně snaží počít dítě. A proto žasněte! Važte si těhotenství. Když budete věnovat pozornost svému tělu, zjistíte, že je doslova každý den maličko jiné.Připravenější na mateřství. Nepřetržitě se v něm něco děje. Mnohem usilovněji, než kdykoli předtím. Hormony, na které si občas zanadáváme, protože dovedou připravit zvláště ženám pěkné peklo, jsou v největší pohotovosti, aby podle úžasného řádu přírody chránily Vás i budoucí miminko! Že musíte chodit do práce? Že je Vám zle? A vůbec – že na něco takového nemáte kdy? Ano, máte pravdu. Těhotenství přináší i nepříjemnosti. A užívat si ho naplno může většina žen až na mateřské. Tak se na ni těšte!

Užijte si do zásoby!

Stihněte všechno, co je pro Vás potěšením, dokud na to máte ještě dost času. Miminko přinese potěšení jiná, ale už toho například určitě moc nepřečtete a vůbec tím ubude prostoru na záliby. Využijte výsadního postavení těhotné, co se týče opečovávání. Nechte partnera, ať se o Vás trošičku stará. To je pro muže jediná možnost, jak mohou kráčet v tomto období s partnerkou jednou pěšinkou a těhotenství si alespoň tímto způsobem také prožít. Nepohrdejte odpočinkem. A pokud věříte, že se dá do zásoby vyspat, rozhodně to zkuste. Určitě se ale také účastněte aktivit pro budoucí maminky, choďte plavat nebo cvičit. Nezapomínejte na setkání s kamarádkami. I těch bývá po narození miminka už většinou méně. Radujte se ze svého těhotenství, ale nenechte se jím pohltit docela. Těhotenství má i své běžné neduhy a není dobré se na ně přehnaně soustředit.

Tip pro čtení!
Aby si každá maminka mohla užít svoje těhotenství, musí být podporována partnerem, mít dostatek spánku, kvalitní stravy a mít dobrou psychickou kondici.

Droboučké radosti

I když sama sebe možná přesvědčujete o tom, že na nakupování a shromažďování potřeb a oblečení pro miminko máte ještě dost času, stejně tu a tam nenápadně něco pro dítě budete pořizovat nejspíš už od samého počátku. A krátit si tak čas čekání. Je to nepostradatelná součást krásně prožitého těhotenství. A má svoje kouzlo. I když jste svoje miminko dosud neviděla tváří v tvář, jste neomylně přesvědčena, že vše, co pro něj s láskou vyberete, mu bude slušet.Tak jako každá máma. A nad přebíráním dudlíků, chrastítek a hlavně oblečení pro miminko, strávíte neuvěřitelně mnoho času. Oblečení pro právě narozená miminka je tolik, že je pořád těžší vybrat to nejkrásnější. A je jedno, zda vybíráte pro kluka nebo pro holčičku, či jste si nechali pohlaví jako překvapení a nakupujete „unisex.“ Navíc ty maličké oblečky jsou tak roztomilé, že se budete často vracet i k těm, co už máte doma pečlivě uložené ve skříňce. Nezapomínejte v tomto směru ale ani na sebe. Dopřejte si hezké těhotenské oblečení. Budete se cítit lépe a Vaše sebevědomí nebude trpět tím, jak Vás rostoucí bříško omezuje. I tehdy můžete jít s módou a být krásná. To se ale tak jako tak často říká o všech těhotných.  Žena v očekávání je prostě krásnější! Je to takové poděkování přírody jejímu poslání.