Vánoční dekorace 2021

Zapálením první adventní svíce se kvapně přibližuje čas, který je pro většinu z nás nejkrásnějším a nejočekávanějším obdobím roku. Nejen Vánoce 2021, i ale celé vánoční období je spojeno s nezaměnitelnou atmosférou, která začíná u každého doma. Děti se nemohou dočkat strojení vánočního stromečku, kde po štědrovečerní hostině naleznou vánoční dárky. Rodiče plesají nad radostí svých dětí při rozbalování dárečků a většina z nás se těší na dny volna, kdy se může po ročním shonu poklidně setkat s rodinou a přáteli.

Adventní kalendář | Foto: Bovo.cz
Adventní kalendář | Foto: Bovo.cz

Pro navození té správné předvánoční i vánoční atmosféry nepatří pouze dobrá nálada a vánoční stromeček. Trendem posledních let je bezesporu oživení bytu či domu vánočním osvětlením a originálními vánočními dekoracemi.

Jaké vánoční dekorace nabízejí obchodníci

V současné době je možné nakoupit nespočetné množství vánočních dekorací, vánočních ozdob i keramiky. Silná skupina zákazníků preferuje přírodní materiály na rozdíl od plastu, který je i ekologickou zátěží. Nejnižší cena již není hlavním kritériem!

Omezený užitek a pofidérní kvalita

Pokud preferujete cenu, pravděpodobně uvítáte nabídku, kterou nabízí většina hypermarketů, prodejen nábytku, internetových obchodů, tržnic a mini obchůdků. Tyto dekorace jsou z velké části vyráběny v Asii (Čína, Vietnam, Korea, Bangladéš, Thajsko, Kambodža, Indie atd.).

Tyto dekorace mívají omezený krátkodobý užitek, často jsou vyráběny strojově, z plastu nebo ušity „rychlou jehlou“. Již na první pohled i laik pozná, že kvalita zpracování je opravdu lítostná. Složení by mělo být zdravotně nezávadné, nicméně časté stahování výrobků z asijských tržnic mluví samo za sebe. Výrobci zaručují, že nebyla využívána dětská práce. Již sama tato informace vzbuzuje pocit nedůvěry. Proč tuto informaci vůbec uvádějí? U nás přece děti v továrnách nepracují!

Originalita, kvalita a péče

Na druhou stranu u nás roste rok od roku skupina zákazníků, kteří uvítají u vánočních dekorací originalitu, skutečnou kvalitu a současně preferují regionální či evropské výrobce. Podporou místních výrobců navíc udržují zaměstnanost v naší krajině, což je pro zachování naší budoucí generace nezbytné. Toto vše nabízí i český internetový obchod BOVO.cz.

Dekorace Sob | Foto: Bovo.cz
Dekorace Sob | Foto: Bovo.cz

U těchto výrobků je celkem jednoduché ověřit skutečného výrobce, prověřit parametry a nezávadnost materiálů. Bezespornou výhodou je to, že víte, co opravdu kupujete, a že nebudete patřit mezi dalších 100 milionů se stejným „profláknutým“ trollem.

Často se jedná o ručně vyráběné výrobky tzv. handmade vánoční dekorace, které v sobě zahrnují originalitu, samotnou osobnost, kterou vynaložil výrobce při výrobě. Cena u těchto výrobků sice nebývá nejnižší, avšak zahrnuje v sobě dlouhodobé zkušenosti a poctivou práci, při které se dbá na odlišnost, kvalitu a péči.

Tento typ vánočních dekorací navíc přináší užitek, ve více použitelnosti, může se dědit z generace na generaci a navíc nezatěžuje životní prostředí.

Jak správně vybrat vánoční dekoraci

Pokud jde o vkus, platí jednoduché pravidlo 1000 lidí, 1000 dekorací. V současné nabídce prodejců si najde každý svoje. Někdo uvitá látkového soba, druhý skleněnou ozdobu na vánoční stromeček, třetí látkového sněhuláka, čtvrtý dřevěný stromeček, pátý kovového anděla, šestý keramickou hvězdu …

Samozřejmostí každého zákazníka by měl být nákup s preferencí na kvalitní a zdravotně nezávadný výrobek. Pokud se jedná i o originální kousek, jedná se o bonus, který nejednoho zákazníka potěší.

Kde nakupovat vánoční dekorace

Pokud se chcete odlišovat od masy, upřednostňující nekvalitní výrobky, je dobré navštívit krámek nebo eshop, který píše vlastní příběh. Internetový obchod BOVO.cz s ručně vyráběnými dekoracemi do bytu, domu i na zahradu je přesně tím co by vás mohlo nadchnout i uspokojit vaše potřeby. Sortiment obchodu tvoří originální a kvalitně zpracované dekorace od českých, moravských a slovenských dodavatelů.