Masáž hráze

Domů Fóra Poradna Masáž hráze

Oštítkované: 

Prohlížíte si 4 odpovědi u vlákna
  • Autor
      majdak
      Účastník

Ahojky, nevím jestli to patří zrovna pod poradnu nebo diskuzi, ale zkusím to dát sem. Jsem ve 27. týdnu a začínám mít pomalu obavy z porodu, dost se bojím bolesti a následného hojení. Na internetu jsem našla hodně článků, které jsem pročítala, ale říkám si, že nikdy není na škodu se ještě zeptat holek co si porodem už prošly. Moje kamoša Petra rodila asi 3 měsíce zpátky, a můžu vám říct, že tím čím si prošla bylo peklo a hlavně co nestalo, i přesto, že její Kristýnka byla drobná při porodu 1,9kg tak ji na několikrát museli nastříhnout, hojení bylo celkem komplikovaný. Doktorka je říkala, že kdybych si masírovala doma hráz k nástřihu vůbec nemuselo dojít nebo by se alespoň minimalizovala. Máte některá zkušenost s pozitivním efektem? Najdu někde tipy jak si hráz masírovat? Nebo je nějaká jinná možnost. Budu ráda za kždou radu.

Karla Mala
      Účastník

já osobně jsem si taky prošla nástřihem ale hojilo se to celkem dobře a dneska nemám z toho problémy. V porodnici se mnou na pokoji byla známá co si zkoušela hráz na porod teda připravit pomáhal ji s tím tedy manža :-))))Ikdyž se jim narodil Jakub a že to byl pořádnej macek, tak ji doktorka nastříhla opravdu jen lehce, takže je možný, že to opravdu pomáhá a navíc masáží hráze doma i odreaguješ a dopřeješ si trošku pěkných chvilek s manžou. Navíc nevím jestli ses dívala, ale přímo tady na stránkách mateřství je i článek ale už jsi asi četla. Přeji hodně štěstíčka :-*

Karla Mala
      Účastník

dokonce jsem našla tady ten článek … tady, zkoukni to a uvidíš jestli si to četla

majdak
      Účastník

četla jsem, ale i tak dííííky :-:-)))), už musím běžet a nebudu na internetu mám od tří těhotenskou poradnu

lucinek
      Účastník

Holky masáž hráze určitě nepodceňujte, já s tím začala až u mého druhého dítěte. První porod byl s nástřihem, dost dlouho se to hojilo, kdybych šla na císaře, byla bych určitě dřív plná sil. U druhé dítěte jsem měla už načteno, tak jsem zkoušela masáž … jsem si říkala, že mě to stojí maximálně trošku času a dopadlo to líp než jsem čekala, druhý porod byl už bez nástřihu. Moje doporučení je pravidelná masáž hráze až do porodu.

Prohlížíte si 4 odpovědi u vlákna
  • Pro reakci na tento článek se musíte <b><a href="https://www.omaterstvi.cz/wp-login.php">přihlásit</b>.</a>